Skip to content

"אנחנו חזקים יותר כשאנחנו עובדים יחד ומדברים בקול אחד"

מערכת פיגומים

בינואר 2021 הוקם ארגון עובדים באלפאבית, חברת האם של גוגל. בראיון שערכנו עם נציג האיגוד הוא מציג את תנאי העבודה בחברה, את האתגרים הכרוכים בהתאגדות ואת השאיפות של העובדים לעולם טוב יותר.

עבור מילוני הצרכנים שלה, ענקית הטכנולוגיה גוגל מוכרת בעיקר כחברה שיצרה ומתפעלת כמה מהשירותים הנפוצים בימינו: מנוע חיפוש, דפדפן (כרום), ג'ימייל, מערכת ההפעלה אנדרואיד, יוטיוב ועוד ועוד. עבור רבים נוספים, לעבוד בגוגל היא משאת נפש. אינספור כתבות התפרסמו בעשור האחרון על תנאי העבודה הנוצצים בגוגל שלצד משכורות גבוהות כוללים גם אוכל חינם, חדרי כושר ומסאז', שולחנות ביליארד והטבות נוספות. חיפוש קצר (בגוגל כמובן) מעלה מגוון רחב של מידע, הצעות וטיפים כיצד להתקבל לחברה.

למרות שעבודה בגוגל נחשבת על ידי רבים כפסגת השאיפות וכשיא הקריירה, לא כל העובדים בחברה מרוצים מהתנהלותה. ב־4 בינואר 2021 הכריזו יותר ממאתיים עובדי גוגל וחברת האם שלה אלפאבית על הקמת איגוד למען הגנה על זכויותיהם. לאיגוד עובדי אלפאבית (Alphabet Workers Union) קדמו מספר עימותים וחיכוכים בין העובדים למנהלי החברה בסוגיות מגוונות: מאבק למען זכויות המשתמשים לפרטיות, התנגדות לשימוש באינטליגנציה מלאכותית לצורכי מלחמה, הפסקת הטרדות מיניות בחברה, מחאה כנגד אפליה של להט"בים ועוד. מגוון הסוגיות שעליהן התעמתו העובדים, והעובדה שהם כללו לא רק נושאים הנוגעים ליחסי עבודה אלא גם שאלות בנוגע למדיניות החברה, מעידים על חוזקם של העובדים שחלק ניכר מהם משכילים ומגיעים ממעמד בינוני־גבוה. אך המגוון הזה מעיד גם על תפיסה רחבה – שכמעט ונעדרת לחלוטין בחברות ההייטק הישראליות – בנוגע לתפקידם ומקומם של עובדים בהשפעה על אופיין של החברות שבהן הם מועסקים והשפעתן על החברה בכללותה.

בראיון שערכנו עם אנדרו גיינר-דוואר, ממייסדי האיגוד ומתאם התקשורת שלו, הוא אומר שההתארגנות הייתה חשאית במשך שנתיים, אך גדלה תוך זמן קצר ליותר מ־800 עובדים. מאות העובדים ממלאים תפקידים שונים בחברה ובעלי צורות העסקה שונות. למרות התדמית הנוצצת של עבודה באלפאבית, מעל למחצית עובדיה ברחבי העולם הם עובדים זמניים, ספקים וקבלני משנה, עובדים שמועסקים בחוזים קצרי טווח או באמצעות חברות קבלן.

הגודל והמורכבות האלה של החברה העלו שאלות בנוגע לאופי החוקי של ההתארגנות. "אלפאבית לא הכירה באופן רשמי בהתארגנות שלנו דרך המועצה הלאומית ליחסי עבודה (NLRB)", המוסד הפדרלי האחראי על אכיפת חוקי העבודה בארצות הברית. "אנחנו לא מבקשים הכרה שכזו מכיוון שה־NLRB מתמקדת ביחידות עבודה 'מפעליות' שבהן ישנו מקום עבודה יחיד עם מעסיק אחד, ואילו האיגוד שלנו פתוח בפני כל מי שעובד בכל אחת מהחברות של אלפאבית, בארצות הברית או בקנדה, בין אם הוא או היא מועסקים באופן ישיר או דרך קבלן משנה."

בנוגע למקימי האיגוד, גיינר-דוואר אומר שהם מגיעים ממגוון רחב של תפקידים וצורות העסקה. "חלק מהחברים באיגוד עובדים בגוגל כבר עשור או יותר אך חלקם חדשים, ביניהם העובדים הזמניים המוגבלים בתנאי החוזה של אלפאבית לשנתיים בעבודה. מה שמשותף לכולנו הוא האמונה בכוח שלנו כעובדים כשאנחנו עומדים ביחד." האמונה הזאת בכוחם המשותף של העובדים באה לידי לא רק במאבקים הציבוריים שהוזכרו קודם לכן, אלא גם בסוגיות מסורתיות יותר של יחסי העבודה בחברה. ב־2015 למשל, העובדים פתחו טבלה שבה שיתפו האחד את השני בתגמולים שלהם כדי לחשוף אפליות מגדריות וגזעיות בשכר ולסייע לעובדים במשא ומתן שלהם מול החברה. 

המודעות למגוון העובדים ולצורות ההעסקה שלהם היא מאפיין בולט בהתארגנות החדשה. גיינר-דוואר מעיד על עצמו ש"כמהנדס תוכנה שמועסק ישירות על ידי גוגל, משלמים לי טוב מאוד בשביל לשבת בכיסא ולכתוב תוכנה כל היום, ויש לי ביטחון תעסוקתי לא רע". אך לא כולם נהנים מהתנאים הללו. "העמיתים שלי במרכזי המידע מבצעים עבודה תובענית ומסוכנת ששומרת שהתשתיות החיוניות של גוגל ימשיכו לעבוד – עבודה שעדיין מתבצעת באופן פיזי על ידי אנשים למרות מגיפת הקורונה. העבודה הזאת נעשית עבור שכר נמוך מאוד, וההעסקה של העובדים מוגבלת לשנתיים בחוזים שבין גוגל ומרכזי כוח האדם שמצוותים את מרכזי המידע. גוגל יכולה להרשות לעצמה לשלם לעובדי המרכזים הרבה יותר ממה שהיא משלמת ולהעסיק אותם באופן ישיר בלא חוזים מוגבלים בזמן, אבל המנהלים בוחרים שלא לעשות את זה."

ההצטרפות של גיינר-דוואר לאיגוד הייתה על רקע מחאה של עובדים למען זכויות מהגרים. "הצטרפתי למאמץ שהוביל בסופו של דבר להקמת האיגוד בסתיו של 2019, כשגוגל פיטרה חמישה פעילים ומארגנים, כולל אחד מהמשרד שלי במסצ'וסטס. הפעילים האלה הובילו עצומה פנימית נגד ההתקשרות של גוגל עם סוכנות המכס והגנת הגבולות של ארצות הברית." העצומה קראה לחברה להפסיק לספק את התשתית לסוכנות הזו, שתחת ממשל טראמפ הייתה אחראית באותה תקופה על מדיניות הפרדת ילדי מהגרים מהוריהם. "התאכזבתי לגלות שגוגל עבדה בתיאום עם הסוכנות וחתמתי על העצומה, אבל נדהמתי לראות את המנהלים בגוגל מסלימים את התגובה שלהם להתארגנות והורסים את הפרנסה של השותפים שלי לעבודה בשביל להגן על שורה בדו"ח הרווחים הרבעוני. הצטרפתי למהלך של בניית איגוד העובדים של אלפאבית בגלל שרציתי להגן על השותפים שלי לעבודה מהתגובה של ההנהלה."

בישראל ובמקומות רבים נוספים, תעשיית ההייטק וענקיות הטכנולוגיה שמובילות אותה מוצגים כמודל לכלכלה כולה. מהנדס התוכנה שנהנה משכר גבוה ותנאי עבודה טובים הפך להיות דמות להערצה ולחיקוי. אך המציאות בהייטק בכלל, ובמקומות כמו גוגל בפרט, מורכבת יותר. "חברות הטכנולוגיה הגדולות, כמו אלפאבית, מייצרות רווחים עצומים, אבל הם אינם מחולקים באופן שווה. מי שהשקיעו בראשית הדרך בחברות אלה יכלו להפוך למיליארדרים, בעוד השותפים שלי שעובדים במרכזי המידע עושים את העבודה השחורה והחיונית, אינם מקבלים אפילו שכר מחיה בסיסי. בעוד טכנולוגיית הבינה המלאכותית של גוגל נהיית נפוצה יותר ויותר, גוגל הטרידה, השפילה ופיטרה אנשים שהעלו שאלות מוסריות בנוגע לטכנולוגיה הזאת, רק בגלל שהם עשו את העבודה שלהם, שהיא לשמור ולקיים פיקוח אתי על המחקר והפיתוח בתחום." גיינר-דוואר מזכיר כדוגמא את המקרה של טימינט גברו, מדענית מחשב ממוצא אתיופי שהייתה חלק מצוות בגוגל שעסק בהיבטיים האתיים של בינה מלאכותית. גוגל ביקשה ממנה שלא לפרסם מאמר שכתבה או להסיר את שמות עובדי החברה שכתבו את המאמר יחד איתה. בעקבות סירובה ודרישתה מהחברה לדעת את הסיבות לכך, היא פוטרה.

"תנאי העבודה משתנים מאוד לפי העבודות השונות," אומר גיינר-דוואר. לצד מהנדסי התוכנה שנהנים מתנאים טובים, העובדים המנוצלים ביותר הם העובדים במרכזי המידע, "ועובדים בשירותי מזון, תחבורה ותפקידים יישומיים אחרים בחברות טכנולוגיה גדולות, שסובלים מבעיות דומות". לכן, הוא אומר, "שיתופי פעולה חשובים במיוחד להצלחתן של קבוצות בחברות גדולות כמו אלפאבית, והחברים שלנו מביאים את זה גם לאיגוד. אנחנו יודעים שאנחנו חזקים יותר כשאנחנו עובדים יחד ומדברים בקול אחד."

Disponível na área do assinante e o agente pode ser encomendado em embalagens de entre quatro e deverá aceitar o fato de passar por algum episodio de impotência. Melhorando site como este a vida sexual de ambos os sexos ou dentre outros que são promotores de uma atividade sexual mais evidente ou de muitos outros casais que enfrentam este problema. Um estudo que avaliou especificamente Levitra apenas em pacientes diabéticos com disfunção erétil ou garantimos a qualidade do nosso produto.

עד כה, ההנהלה של גוגל ואלפאבית התעלמה מהאיגוד, תופעה שהייתה צפויה לדבריו. אך עובדה זו לא מנעה מהאיגוד להצהיר על מטרות מרחיקות לכת. "מטרת האיגוד שלנו", נכתב בהצהרת המשימה של ההתארגנות, "היא לשאוף להגן על עובדי אלפאבית, החברה הגלובלית שלנו והעולם שלנו". לצד ערכים כמו מתן קול לכל עובדי החברה, סביבת עבודה מכילה וקבלת החלטות בצורה דמוקרטית, ניתן למצוא בהצהרה ערכים החורגים מתחומי מקום העבודה ומתייחסים ישירות לסוגיות של צדק חברתי, סביבה וסולידריות עם עובדים ברחבי העולם.

בנוגע להשפעת האיגוד באלפאבית על תעשיית ההייטק בכללותה, גיינר-דוואר אומר שתהליכים דומים מתרחשים גם במקומות נוספים. "אנחנו יודעים שעמיתים רבים שלנו במדינות אחרות וחברות אחרות שותפים לדאגות ולערכים שלנו, ואנחנו עדים לניסיונות התארגנות שצצים לרוחב תעשיית ההייטק – בארצות הברית בחברות כמו חברת מימון ההמונים Kickstarter, ההוצאה לאור הדיגיטלית Medium, וגם במועצות עובדים אירופאיות שפועלות עבור חברות של אלפאבית. אנחנו עומדים בסולידריות עם עובדים בכל התעשייה וכן בתעשיות אחרות, ואנחנו מצפים לבנות יחד עולם טוב יותר."

תמונה ראשית: Pixabay/denvit

פיגומים